Léčebné kúry

Home / E-shop / Vše pro zdraví / Celé kúry / Na Zažívání
zpět na seznam

Na Zažívání

na-zazivani-lecebna-kura-afreewine

Prodej Praha 1 i bez objednání na prodejně odběr zdarma! Schválený prodejce a smluvní distributor projektu Inca Botanica

Léčebná kúra na Zažívání

Pro normalizaci a zdravé trávení. Pročištění trávicího traktu. Muži vidí jako příčinu chronických střevních komplikací nezdravý jídelníček, ženy nedostatek pohybu a stres. Proč své tělo neposloucháme? Pro lepší trávení, pročištění trávicího traktu. Zažívání probíhá 24 hodin denně nezávisle na tom, zda jíme, spíme, nebo pracujeme. Zdravé zažívání není slyšet a běžně si ho neuvědomujeme. To se změní až ve chvíli, kdy přestane fungovat tak, jak má.

Muži vidí jako příčinu chronických střevních komplikací nezdravý jídelníček, ženy nedostatek pohybu a stres. Proč své tělo neposloucháme?

Zažívání probíhá 24 hodin denně nezávisle na tom, zda jíme, spíme, nebo pracujeme. Zdravé zažívání není slyšet a běžně si ho neuvědomujeme. To se změní až ve chvíli, kdy přestane fungovat tak, jak má. Nepříjemné pocity v oblasti břicha a střev mohou být jak akutní, tak chronické. V obou případech je důležité příznaky nepodceňovat.

„Stud a také bagatelizace střevních potíží u řady lidí nejen významně časově odsouvá řešení potíží, ale v případě závažných onemocnění – např. nádorů či závažných chronických střevních zánětů (Crohnova nemoc, ulcerosní kolitida) – může být hlavním viníkem trvalých následků (záněty) či dokonce úmrtí (nádorová onemocnění),“.

10 zásad pro zdravější střeva
1. K zachování zdraví střev je důležitý dostatek vlákniny, která podporuje průchod stravy trávicím systémem. Doporučené množství je 30–40 gramů denně.

2. Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin – ty jsou důležité mimo jiné pro zpracování vlákniny. Přednost dávejte vodě, ale čaj, kávu a mléko odborníci též nezatracují (pokud již máte střevní komplikace, je zde důležité pít ty tekutiny, které příznaky nezhoršují).

3. Zdraví střev podpoří probiotika – pro pacienty se syndromem dráždivého tračníku jsou vhodná ta, která jsou v závislosti na převládajících komplikacích (zácpa, nadýmání, průjem) doplněna o vlákninu, trávicí enzymy nebo kvasinky.

4. Pozor, aby ve vašem jídelníčku nebylo příliš mnoho živočišných tuků, soli a konzervačních látek.

5. U některých pacientů mohou projevy znamenat neobjevené potravinové alergie – mezi nejčastější patří lepek, mořské plody (ryby, korýši), oříšky, sója, vejce a vzácněji mléko.

6. Zmírnit symptomy funkčních chorob (syndrom dráždivého tračníku, ...) může tzv. FODMAP dieta a omezení lepku.

7. Na jídlo si zkuste najít dostatek času – trávení začíná již v ústech, proto jezte pomalu a každé sousto dobře rozžvýkejte.

8. Každý den si najděte alespoň 30 minut na cvičení – stačí chůze či jízda na kole.

9. Omezte stresové situace, které mohou být spouštěcím faktorem vzniku potíží (např. v případě syndromu dráždivého tračníku).

10. Kouření škodí v mnoha oblastech a zdraví střev není výjimkou – kouření snižuje tlak svěrače v oblasti přechodu jícnu do žaludku, a podporuje tak vznik refluxu, který způsobuje pálení žáhy a může vést k dalším komplikacím (např. zhoršení průduškového astmatu).

Balení obsahuje:
1 x čaj Čistící keř
1 x olej Sacha Inchi
2 x Fialová kukuřice

Země původu: Česká republika

Návod na přípravu - Kúra je na 1 měsíc

Užívání:
Čistící keř 2krát denně
Sacha Inchi 2krát denně 1 lžíci
Fialová kukuřice 2krát denně 1 lžička

Použití:

Fialová kukuřice: Podle dávkování rozmíchat ve vlažné vodě a vypít nebo rozmíchat v jídle.

Kód: kury28

Připravujeme

Osobní odběr Praha 1 zdarma

E-shop Afreewine má své vlastní výdejní místo a osobní odběr objednávek z eshopu na Národní č. 9 Praha 1 v přízemí domu, kde se nachází prodejna Podle Gusta

Výdejní místa celá ČR za poplatek

Česká pošta celá ČR za poplatek

Doprava dopravcem celá ČR za poplatek

Rozvoz po Praze za poplatek

Větší odběr = nákup za 2200 Kč a více = Rozvoz po Praze zdarma