Banner vlevo

Přímý prodej ihned

Národní 9, Praha 1

po-pá: 12 -19 hod

tel: 776 030 228

V CENTRU PRAHY!!

Nealkoholická vína 

jsou k dostání ihned 

za ceny eshopu

není potřeba objednávka

ROZVOZ VÍNA

PO PRAZE!!

doručení vín až do domu

po celé Praze

Podmínky a cena

ZDE.

Novinka měsíce

2.1.2019
Detoxikace

Bez alkoholu i letos

Modrý květ a Detox

afreewine-bonne-nouvele       

                                                      

 

Zobrazit všechny aktuality

Inca Botanica

Home / E-shop / Vše pro zdraví / Inca Botanica / Andský bílý kříž
zpět na seznam

Andský bílý kříž

Ihned na prodejně
andsky-bily-kriz

Ihned prodej Praha 1 i bez objednání na prodejně odběr zdarma!

Schválený prodejce a smluvní distributor projektu Inca Botanica

Kdo kdy cestoval do Peru, určitě se setkal se zajímavým symbolem – zvláštním křížem, který místní domorodci nazývají Chakana.

Tvarový energetický zářič kříž bílý z Peru. Tradiční symbol a přívěšek Inků. Někdy je tento symbol nazýván také jako incký kříž nebo kříž Inků. Často se mu říká také Kříž And nebo andský kříž. Andské kříže slouží jako ochrana a na čištění bio pole. Skrze tento menhir v pyramidě je stále do kamenného kříže přijímána velmi silná kosmická energie, která má především léčebné a ochranné vlastnosti. Můžete ho nosit u sebe v kapse nebo na krku, a když to jde, tak ho čistit na slunci nebo za svitu měsíce. Můžete si ho položit vedle postele nebo na stolku a bude vyzařovat cca 2-3 m kolem sebe a vysílat tuto energii do vašeho bytu.

S tímto kamenným zářičem je možné i provádět léčebná cvičení a rozvíjet své mimosmyslové schopnosti. Během cvičení je dobré si položit kříž na některou čakru. Pokud máme tento zářič u sebe během meditací, tak se přirozeně čistí a nabíjí energií. Zesiluje účinky cvičení a usnadňuje proudění očistné energie fyzickým tělem.

Andský kříž- andská kosmologie-tři stupně symbolizují tři světy. "nebeský" svět, svět ducha, Vyššího já,-tzv.Hanan Pacha, dále pozemský svět, svět lidí, svět každodenní reality-tzv.Kay Pacha a "podzemní" svět, oblast nevědomí, podvědomí, vnitřní svět snů a intuice-tzv. Ukhu Pacha. Had vládne jihu- zde se učíme odkládat minulost, Jaguár vládne západu-zde může nalézt mír, pokoj a zde se můžeme podívat až za hranice smrti, kolibřík vládne severu- zde se spojujeme s léčíme předky i budoucí generace, Orel (kondor) vládne východu- zde se spojujeme s Velkým duchem. Šamani také pracují s "Matkou Zemí" a Otcem Nebem", se Sluncem a Lunou

Had symbolizuje poznání, sexualitu a uzdravující sílu přírody. Jedná se o univerzální archetyp: na Východě had symbolizuje energii kundalíní, která je uložená u kořene páteře a stoupá čakrami, Aeskulapova hůl, symbol lékařů, původem ze starého Řecka zobrazuje dva hady obtočené kolem hole atd. Had, spojovaný s moudrostí a uzdravováním, představuje základní životní sílu, která usiluje o jednotu a tvoření. Had je také symbolem plodnosti. Fekundita neboli plodnost,je tvůrčí princip spojovaný se ženstvím- koneckonců každá buňka v těle usiluje o dělení a množení. Pokud využijeme energii archetypu hada, povoláme na pomoc ženský tvůrčí princip, který v nás dokáže oživit vášeň a pomoci nám odložit minulost tak, jako had svléká kůži.

Jaguár je králem amazonského deštného pralesa a nejdůležitějším zvířetem pro šamana z džungle, protože je symbolem síly proměny. Šaman a jaguár nejsou jen vzájemnými protějšky-jeden je naprostou obdobou toho druhého. Domorodé kmeny z deštných pralesů pokládají jaguáry za správce džungle, protože stojí na vrcholu potravinového řetězce a kromě člověka nemají žádné přirozené nepřátele. Tím, že jaguár zbavuje prales slabých jedinců, dělá místo pro zrození nového života. Tento tvor nás učí, že v obdobích každé krize přichází příležitost a smrt je voláním ke znovuzrození. V džungli znamená přežití neustálou obnovu- a jaguár ztělesňuje sílu proměny, života i smrti. Energie jaguára dokáže obnovit jednotlivce, skupinu lidí i celou vesnici. Někdy musí kmen v důsledku přírodních cyklů opustit vesnici, aby mohli její obyvatelé prosperovat na jiném místě. Takovéto přesídlování je odrazem cyklu života a smrti, jehož symbolem je jaguár. Mayorunové, domorodý kmen z amazonské džungle, si říkají "národ jaguára"- tetují si obličej aby vypadali jako kočky-a jsou schopni mezi sebou komunikovat beze slov- telepaticky. Schopnost komunikace beze slov patří mezi legendární vlastnosti jaguářích šamanů.
Orel (Kondor) je mocné silové zvíře, které symbolizuje obezřetnost, bystrost a ostrý zrak. Podle šamanů nám energie orla pomáhá vidět život z nadhledu, aniž bychom zabředli do bezpočtu drobných detailů. Orlí energie nám může pomoci porozumět tomu, odkud přicházíme a kam jdeme,a umožňuje nám pohled do minulosti i do budoucnosti. orel nám dává křídla, abychom se mohli povznést vysoko nad své banální každodenní starosti. Orel také představuje univerzální princip přírody, nadsmyslový a nadrozumový.

Biologové označili tento princip za jeden z primárních plánů v přírodě. Působí jako hybná síla evoluce- jinými slovy, živé molekuly se shlukují do buněk, ty tvoří tkáně, pak orgány a nakonec překonávají sestavu orgánů a tkání a stávají se vyššími bytostmi, jako jsou např.velryby či lidé. Orel nás učí, že citové potřeby nelze uspokojit hmotnými věcmi a že každý problém má řešení na úrovni ducha. Na křídlech orla se můžeme povznést nad své každodenní starosti , podívat se na ně z jiné perspektivy a vidět věci takové, jaké opravdu jsou.

Kolibřík - tento drobný, houževnatý a odvážný ptáček nám ukazuje jak se vydat na dlouhou cestu vývoje a růstu. Je to ta nejvznešenější cesta jakou člověk může podniknout:cesta vstříc vlastnímu duchu. Úžasná energie tohoto archetypu nás inspiruje k tomu,abychom se vydali na naši vlastní pouť zpět ke zdroji, kde byl zplozen náš duch. Pokud nemáme dost času, peněz či vědomostí k tomu, oč se pokoušíme, energie kolibříka nám dodá odvahu, sílu a vedení, jež potřebujeme k tomu, abychom uspěli.

Kód: incabotanica03
Obvyklá cena: 150 Kč s DPH
Akční cena: 150 Kč s DPH

Ihned na prodejně Národní 9

Objednat

Osobní odběr Praha 1 zdarma

Výdejní místa celá ČR za poplatek

Česká pošta celá ČR za poplatek

Doprava dopravcem celá ČR za poplatek

Rozvoz po Praze za poplatek

Větší odběr = nákup za 2200 Kč a více = Rozvoz po Praze zdarma